When i was young...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

When i was young...

Don't try to be what you're not.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 i got you under my skin;;

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lee Miyoung

Lee Miyoung


Posts : 14
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 11:13

    Îşi trecu degetele prin păr şi privi nori mari şi negri ce acoperiseră cerul. "Iar plouă.", gândi, simţindu-se dintr-odată sătulă de tot. Îi era dor de zilele frumoase. Oftă şi intră în liceu, privind în jur. Nimeni cunoscut. Clipi, apoi urcă în fugă scările, oprindu-se la primul etaj. La fel de pustiu ca şi parterul. Miyoung îşi umflă copilăreşte obrajii şi se aşeză pe un pervaz, privind curtea liceului şi picăturile mari de ploaie ce începură să cadă.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:23

Nu alesese tocmai o zi potrivita pentru a face vizite insa, abia acum se intoarse din lungul si chinuitorul turneu si vroia neaaparat sa-si viziteze o prietena buna. Chiar daca aceasta era mai mica decat el, o cunostea de cand era a fost la gradinita si o iubea enorm. Adorase sa fie el cel care o ducea si aducea de la gradinita insa, acum au crescut si lucrurile s-au schimbat mult.
Reusise sa ajunga la liceu inainte sa se ude tot si rasufla usurat, trecandu-si o mana prin par. Privea zambitor in jur si observa fetele ce il admirau mirate caci deja l-au recunoscut, la fel si tipii care nu se asteptase ca un idol sa intre in liceul lor. Ii saluta ploticos, rugand pe una dintre fetele ce se agita rau pe-acolo sa-l conduca pana la eleva Lee Miyoung iar aceasta accepta mai mult decat bucuroasa, urmand-o tacut.

Outfit:
Spoiler:
Sus In jos
Lee Miyoung

Lee Miyoung


Posts : 14
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:38

    Miyoung!
    Vocea stridentă ce răsună pe întreg holul, îi zgârie timpanele şi o făcu să scape din mâini caietul cu schiţe şi versuri. Şatena blestemă în gândul ei şi oftă cu putere, sărind jos pentru a-şi recupera lucrurile.
    -Aici, aici. Unde arde? întrebă cu lehamite, fără să se obosească să se uite la ea. Ştia că de obicei venea să-i arate cine-ştie-ce lucru sau să-i prezinte cine-ştie-ce persoană. Oftă şi se ridică, lăsându-şi lucrurile pe geantă. Când Patti o strigă pentru a doua oară, iar urechile ei protestară cu înverşunare, Miyoung se întoarse spre scări, clipind uimită când recunoscu silueta înaltă şi bine-făcută a celui ce o urma pe colega ei. Deschise gura să spună ceva, dar nu reuşi nimic, iar când în sfârşit reuşi să pronunţe ceva, se bâlbâi, înainte să o ia la fugă şi să-i sară tânărului în braţe.
    Ai venit!
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 13:05

O urmarea pe fata si privea curios in jurul lui pana in clipa cand aceasta a inceput sa o strige pe tanara satena, zambind larg. Era nerabdator sa o revada si se bucura enorm ca nu trebuise sa astepte prea mult timp pentru asta. O cuprinse imediat in brate si rase cu pofta in timp ce facu cateva piruete cu ea, ca apoi sa o lase jos si sa o priveasca atent.
-Tu te faci din ce in ce mai frumoasa de fiecare data cand te vad!
Spuse uimit ca apoi sa-i sarute crestetul capului si sa o imbratiseze iar, fara sa-i pese ca multimea deja se formase in jurul lor.
-Abia ieri noapte am terminat cu turneul si nu am mai rezistat. Vroiam neaaparat sa vin sa te vad. Scuze ca am dat buzna neivitat in liceul tau si ca...am creat ceva haos pe-aici dar nu mai putea sta fara sa-ti vorbesc.
Incepu sa rada amuzat, privind scurt in jurul sau.
-Ummm... e posibil sa raman si eu pentru cateva ore aici? A trecut ceva timp de cand am terminat liceul si as mai vrea sa vad cum sunt cursurile. Promit ca nu scot nici un sunet!
Sus In jos
Lee Miyoung

Lee Miyoung


Posts : 14
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 13:16

    Râse când acesta începu să o învârtă şi mai ales când îl auzi. Îl privi cu atenţie, studiindu-l. Nu avea cearcăne, spre norocul lui, dar tot se vedea că era obosit. Şi el venise la ea în loc să doarmă! Ce e în neregulă cu băieţii din ziua de azi? gândi amuzată şi îl mai îmbrăţişă odată, fericită să-l revadă. Îi scoase limba lui Patti şi chicoti, privindu-l apoi. Îl ascultă atentă şi aprobă, râzând.
    -Tu nu vei face, dar nu pot garanta că ceilalţi vor sta liniştiţi. Doar uite-te la ei, se agită mai rău ca o doză de Pepsi, râse ea şi privi în jur, aruncându-le câteva priviri fulgerătoare celorlalţi. Oftă uşurată când aceştia sparseră gaşca şi îşi dădu părul din ochi.
    -Haide în clasă. Presupun că nu vom face prima oră din cauza ploii, dar vom avea unde să stăm, zise ea zâmbind.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 13:22

Zambi larg cand aceasta il invita in clasa si o urma, privind cu atentie in jur, ramanand putin surprins cand realiza ca aceasta era clasa in care si el invatase.
-Miyoung! Inveti in aceeasi clasa in care am invatat si eu! Stiu, stiu, nu ti-am spus niciodata insa chiar am invatat in liceul asta si exact in clasa asta. Posibil ca profesorii sa fi ramas tacuti caci nu vroiau prea multa agitatie in jurul liceului sua chiar in el dar da, aici am invatat. Uite, acolo a fost banca mea!
Spuse entuziastm si fugi spre banca lui, asezandu-se acolo. Era ultima banca de la fereastra si inca mai putea sa vada lucrurile pe care le scrijelise cu pixul, lucru ce-l facu sa rada amuzat.
-Am scis tot felul de prostii pe banca asta. Nu am fost chiar atat de cuminte chiar daca aveam note bune.
Sus In jos
Lee Miyoung

Lee Miyoung


Posts : 14
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 14:07

    Îl urmări cu privirea uşor amuzată. Era adorabil, aşa cum se învârtea pe acolo şi privea locul acela de parcă o comoară era îngropată chiar lângă banca pe care ei o împărţeau.
    -Te scuz, te scuz, spuse ea pe un ton jucăuş şi se aşeză pe bancă, aplecându-se în faţă. Îi sărută uşor vârful nasului şi chicoti, privindu-l în ochi.
    -E banca mea, ştii? Tu, domnule, nu mai eşti elev. Deci e a mea, râse, apoi îşi sprijini bărbia în palmă, uitându-se la el. Era plăcut să îl vadă acolo după atâta vreme. Miyoung nu-şi mai amintea când anume stătuse singură cu el atât de mult timp. Era un nou record. De obicei, erau mereu înconjuraţi de fani nebuni şi de impresari ce aveau nevoie de el.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 14:14

Rase scurt cand aceasta il saruta pe varful nasului, stramband usor din gura dupa ce ii asculta cu interes cuvintele. Poate ca era banca ei insa el avea atat de multe amintiri cu ea incat, ar fi fost in stare sa o ia acasa si sa o aseze in propia camera.
-Dar nu-i corect...
Ofta iarasi ca apoi sa inceapa sa rada din cauza propiului comportament atat de infantil incat nici macar nu intelegea ce se intampla cu el.
-Sa ai grija de ea, bine? Mi-a fost o buna prietena si m-a sprijinit de fiecare data cand adormeam la ore. Ar fi pacat sa pateasca ceva sau sa dispara mazgalelile de pe ea.
Isi trecu o mana prin par, lasand s a se auda un mic chicot ca apoi sa o priveasca pe fata.
-Iti sta bine ca si liceana, draga mea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





i got you under my skin;; Empty
MesajSubiect: Re: i got you under my skin;;   i got you under my skin;; Icon_minitime

Sus In jos
 
i got you under my skin;;
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
When i was young... :: STUDY :: HIGH SCHOOL :: Corridors.-
Mergi direct la: