When i was young...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

When i was young...

Don't try to be what you're not.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 you are more than beautiful.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 12:01

Era in orasul ala de cateva luni si totusi nu reusise sa-si faca prieteni, ce-i drept, erau prea multi oameni, nu ca in Tokyo erau mai putini, dar acolo se orienta mai usor cand venea vorba de persoane si normal, locuri. Aici parea totul greu, si totusi viata parea simpla. Mereu visase sa ajunga aici, sa-si culoasa idolii, ca o fana infocata a k-popului ce era inca de pe la unsprezece ani. Ii inebunise pe parinti inca de atunci striga mereu "oppa" prin casa si colectiona postere si tot ce era legat de cultura coreana. Poate era o pasiune ciudata, dar stia ca nu o sa se transforme in obsesie sau macar spera asta.
Se plimba usor prin nisipul cald in picioarele goale, purtand un costum de baie alcatuit din doua piese, ambele avand o fundita ca un fel de accesoriu,la gat purta un lantic din argint cu un ursulet panda. Da, era prea copliaroasa,dar isi permitea. Se opri putin privind spre apa. Isi duse mana in par si privi culorile rosiatice ale soarelui ce apunea in mare.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 03:24

Filmarile s-au terminat acum putin timp si trebuia sa recunoasca ca era mai mult decat obosit. Fusese un serial lung ce-i consumase toata energia din corp insa, meritase orice efort avand in vedere ca telespectatorii si fanii l-au adorat si ca regizorul acceptase intr-un final un happy ending. Acum, tot ce trebuia sa faca era sa se relaxeze pe plaja, timp de trei zile cand avea vacanta, asta fiind un cadou din partea producatorului si a sponsorilor. Ar fi putut alege sa stea impreuna cu ceilalti actori insa prefera sa nu o faca. Petrecuse destul timpin compania lor iar acum vroia doar sa se relaxeze, vroia doar sa fie Hyun omul ci nu vedeta.
Imbracat in pantalonii scurti de plaja de culoare albastra si cu flori hawaiiene albe, fiind la bustul gol si cu parul ravasit ce ii oferea un aer rebele, Hyun pasea fara graba pe nisipul incins de catre soarele ce stralucise toata ziua, bucurandu-se de faptul ca nu prea erau multi pe plaja care sa-l recunoasca si sa se agite in preajma lui. Se opri pentru o clipa dupa ce inainta putin in mare, cat apa sa-i ajunga pana la glezne, tinandu-si mainile in buzunar in timp ce privea apusul zambitor. Era mai frumos decat isi putea el aminti.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 03:44

Privi in jur fericita ca plaja nu este plina, era obisnuita sa navaleasca toti pe acolo, sa nu existe loc pentru aer, probabil erau ocupati , sau nu le mai placea acolo, oricum nu era treaba ei, cu cat era mai liber, cu atat era mai bine pentru ea, nu-i placeau locurile aglomerate, si era ironic pentru ca in orasul sau natal nu prea aveai loc sa traversezi nici macar o strada. Ofta in timp ce isi dadu cateva suvite blonde dupa ureche. Se lasa usor in jos atingand cu varfurile degetelor apa, era calda, probabil buna pentru o baie, dar ea nu le avea cu innotul, si nu dorea sa sfarseasca hrana pentru pesti. Mai ales ca urmarea stirile in fiecare zi, si nu prea-i placea ce vedea acolo, ii era frica sa nu isi piarda viata in diferite moduri care mai de care mai rele, dar asta era doar in imaginatia ei de copil.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 03:50

Observase ca in apropierea lui era o tanara blonda insa nu dorise sa o deranjeze asa ca ramase pe loc, privind zambitor apusul soarelui. Ar fi vrut sa inoate insa avea sa faca asta putin mai incolo, cand intunericul s-ar fi lasat caci mereu ii placea sa o faca noaptea, cand luna se reflecta cristalin in mare si stele straluceau deasupra lui.
Un grup galagios de persoane i-a atras atentia, observand ca erau o mica parte din actorii cu care lucrase pana acum ceva timp si, cum l-au vazut, au inceput sa-i strige numele si sa-l determine sa mearga impreuna cu ei la club insa Hyun refuzase, spunandu-le ca vroia sa petreaca putin timp aici si ca se va mai gandi daca sa vina mai incolo sau nu.
Grupul a plecat la fel de galagios cum a venit, facandu-l pe brunet sa ofteze adanc si sa-si treaca o mana prin par.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 03:59

Auzi zgomotul provocat de niste oameni si se ridica indreptandu-si privirea spre locul de unde venea sunetul, auzind numele baiatului ramasese putin uimita, nu stia ca in Seoul poti sta atat de aproape de idolii tai zilnic, nu avea bodyguarzi sau ceva de genu'? Facu copilaresc cativa pasi spre el analizandu-l usor pe baiat, trebuia sa-si pastreze calmul, se putea abtine, nu? Da, desigur,nu era o fana disperata, okei, nu era tocmai sigura de asta, numai statuse asa aproape de o vedeta, si mai ales de un idol preferat de al ei. Dar probabil daca-l baga in seama, avea sa se supere pe ea sau s-o creada o fana nebuna, si totusi, era singura ei sansa, prea multe ganduri, nu?
-Uhm...scuza-ma.. spuse incet privindu-l pe baiat, n-avea idee ce sa spuna dupa asta, dar important era ca-l baga in seama.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:04

Isi indrepta curios privirea spre tanara cand aceasta ii vorbi, zambindu-i intr-un mod sarmant si specific lui in timp ce s-a intors cu fata spre ea.
-Da, s-a intamplat ceva? Intreba calm in timp ce continua sa o priveasca si observa ca nu era tocmai de-aici. Intr-adevar, era asiatica si totusi nu arata deloc de parca ar fi fost coreeana insa, acest lucru nu-l deranja cu absolut nimic.
Era timida, putea sa observe asta asa ca doar ii zambea dulce, asteptand sa vada ce are tanara de spus. Nu vroia sa o grabeasca sau sa o faca sa se simta incomoda in prezenta lui caci nu ii statea deloc in caracter sa traumatizeze tinerele fete ce-l bagau in seama. Spera doar ca acea galagie de mai devreme nu o deranjase atat de mult. Uneori tipii aia puteau fi o durere de cap imensa insa, fiecare cu personalitatea lui pana la urma si cine era el sa judece pe altii?
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:18

Da, nu prea avea idee ce sa spuna, insa avea un zambet cald pe fata, poate asta o facea sa para putin idioata, de ce-l bagase in seama? Si cate chestii nu-i treceau prin cap acum, dar nu putea sa scoata un cuvant. Inspira adanc aer in piept si isi facu putin curaj.
-Ahm... spuse scurt si incet incercand sa-si gaseasca cu grija cuvintele. - Eu...uhm...pai...stii?aaa... se balbai aceasta ceva timp, perfect! Probabil deja o credea in o suta de feluri si se plictisise s-o auda balbaindu-se sau poate era doar in mintea ei, gandea prea mult si uneori prea prost.
- Eu vrut spus ca.. perfect! acum suna ca o analfabeta, isi duse mana la gura, mai bine tacea. Facu o plecaciune.
-Imi cer scuze. isi ceru imediat scuze, stiind ca arata ca o idioata, dar probabil baiatul era obisnuit cu astfel de reactii.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:23

O asculta atent si se abtinea sa nu rada caci agitatia tinerei ii atrase intru totul atentia acum si o facea sa para atat de copilaroasa si de draguta. Probabil aceasta il recunoscuse ca si idol si probabil ca ea ii era un fan si din cauza asta devenise agitata in prezenta lui.
Pana la urma nu mai rezista si lasa un mic raset sa se auda ca apoi sa-si duca o mana pe umarul ei si sa-i ridice chipul cu cealalta mana.
-E in regula, nu trebuie sa iti ceri scuze pentru nimic si nici nu trebuie sa fi atat de agitata. Doar incearca sa te calmezi, nu e ca si cum ti-a mancat pisica limba, nu?
Chicoti amuzat si isi retrase mana, bagandu-le pe amandoua in buzunarele pantalonilor scurti. Continua sa o priveasca zambitor, curios de ce avea sa urmeze, daca aceasta va putea sa-i vorbeasca sau daca va putea sa se calmeze.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:34

Nici nu stia daca se calmase sau mai rau se agitase cand baiatul isi puse mana pe umarul ei, insa trase din nou adanc aer in piept si zambi calm. Avea dreptate baiatul, nu avea de ce sa fie atat de agitata, in plus era si el un om normal, bine, mult mai bogat si celebru, dar normal.
Incuviinta din cap spusele baiatului.
-Ai dreptate, probabil ti-ai dat seama ca-ti sunt fana, nu? spuse ducandu-si putin jenata mana la ceafa si lasand capul in jos.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:40

-Sunt onorat sa am o tanara atat de draguta si de frumoasa ca si fan. Multumesc mult pentru suport si sper sa nu te dezamagesc pe viitor.
Facu o mica plecaciune a capului, aratandu-si recunostinta fata de tanara si fata de faptul ca ii era fan. Nu il surprindea deloc acest lucru, mai ales dupa ce o vazuse agitandu-se atat de dragut in fata lui. Asta, cu siguranta nu va putea sa uite prea curand.
-Daca nu te deranjeaza, imi permiti sa iti fac cinste cu o inghetata la barul de pe plaja? Iti garantez ca acolo au cea mai buna inghetata de prin zona asta iar fata draguta ca si tine merita sa fie rasfatata putin, nu-i asa?
Zambi iarasi si ii intinse bratul, asteptand ca aceasta sa-l cuprinda si sa se indrepte spre bar.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 04:51

Ce dragut vorbea baiatul, era uimita de asta, se astepta s-o alunge sau ceva de genul acesta, probabil era obosit de atatia fani nebuni, dar parea chiar okei cu faptul ca ea se agitase acolo vreo cateva minute ca el s-o calmeze.
Cum putea sa refuze o asemenea oferta? Nici o fata nu putea sa-l refuze, era sigura de asta. Si ce dragut vorbea cu ea, spera sa nu se observe ca i se urcase tot sangele in obraji si  mai avea putin si exploda de atatea emotii. Incerca sa zambeasca calm.
-Nu as putea sa refuz o asemenea oferta. spuse aceasta cuprinzandu-l de brat pe baiat.
-Uhm...eu sunt JiHyun, incantata. se prezenta aceasta, stiind ca omise acest lucru. Nu era tocmai un nume japonez, stia asta, dar se bucura ca nu avea sa-l ameteasca pe baiat cu cine stie ce nume mai complicat.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 05:27

-Oh, un nume coreean! Nu ma asteptat la asta. Rase scurt ca apoi sa zambeasca larg si sa o priveasca cuceritor. -Imi pare bine sa te cunosc, JiHyun. Eu sunt Kim Hyun-joong dar imi poti spune Jongy. Asa ma striga toti prietenii mei asa ca, este okey sa o faci si tu.
Nu dura mult pana ce ajunse la barul de pe plaja si o ajuta pe fata sa se aseze pe unul dintre inaltele scaune de la terasa, ca apoi sa stea si el langa aceasta.
-Alege tot ce vrei fara sa-ti fie rusine. Eu am sa iau un mixt cu ananas, vanilie si toping de fructe de padure siiii un suc natural de portocale.
Spuse celui de terasa care deja se obisnuise cu vizitele brunetului pana acum caci, de fiecare data cand Hyun terminase cu o zi de filmare, venea aici ca sa se racoreasca cu o inghetata divina si un suc natural de portocale.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 06:08

Chicoti cand baiatul fu surprins de numele ei, ce-i drept niciodata n-a inteles nici ea de ce are un nume coreean, din moment ce provine din Japonia, dar, nici nu era asa interesata.
Prieteni? Devenise prietena cu o vedeta? Oh, doar sa auda colegele sale asta, sigur lesinau sau nu o credeau, dar avea sa-si tina gura inchisa, mai bine asa pentru toata lumea.
Zambi, ii placea ca baiatul era asa politicos, nu prea intalnea ea asa ceva, si mai ale sa fie si vedeta.
-El a tinut minte totul? Eu m-am pierdut de la "am sa iau". spuse amuzata fata, clar nu avea sa ajunga o chelnerita sau ceva.
-Eu vreau doar o inghetata de vanilie , imi plac lucrurile simple. spuse gandidnu-se ca nu este chiar o persoana mofturoasa, desi parintii sai o bateau la cap cu asta non-stop.
-Deci...te intalnesti des cu fanii tai pe aici? intreba asezandu-se picior peste picior.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 06:15

-Nu iti face griji, nu e prima data cand are de-aface cu mine.
Chicoti amuzant si o privi atent pe fata in timp ce vorbea, dand usor din umeri. Ca sa fie sincer, intalnise multi fani si vorbise cu ei putin insa ea era prima ce statuse atat de mult in preajma lui si pe care o invitase la o inghetata. Probabil asta era din cauza ca acum nu mai era ocupat sau stresat cu filmarile.
- S-au strans un grup de bani cand au aflat ca voi filma pe plaja. Am dat autografe si am stat putin cu ei de vorba insa, cam atat. Am fost foarte ocupat cu filmarile in ultimul timp si nu prea am avut timp de interviuri sau lucrurile astea.
Spuse sincer ca apoi sa-i zambeasca si sa-si primeasca amandoi comanda. Hyun lua o gura din inghetata lui, fiind foarte buna.
-Pot spune ca e prima data cand imi invit un fan la inghetata si nu regret deloc.
Incepuse sa rada amuzat ca apoi sa o priveasca scurt pe fata si sa se intoarca la inghetata lui.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 06:49

Il asculta pe baiat atenta, era greu sa fi celebru si nu ca simtise ea pe propria piele, dar vedea la televizor cum sar fanii disperati pe saracii oameni, cei drept oameni draguti, dar oameni.
-Hm, e destul de greu pentru tine, cu toata munca asta, macar atunci cand gasesti timp liber sa te simti bine. zambi, dandu-si o suvita blonda dupa ureche,apoi gusta din inghetata. -Uuu...e chiar buna. spuse lingandu-se putin pe buze. Avea sa vina acolo mai des, chiar aveau o inghetata buna.
-Oh, ma bcuur, desi nu cred ca-s o companie chiar atat de placuta. Se cunostea destul de bine, si stia ce pesoana insuportabila poate sa fie, mai ales cand avea un subiect de vorba, nu-si mai oprea gura cateva minute, si deabia respira.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 07:02

-Daca nu ai fi fost o companie placuta, nu te-as mai fi invitat sa petrecem timp impreuna, nu?
Zambi amuzat si o privi cu coada ochiului, luand o gura din sucul de portocale, fiind absolut divin. Chiar nu se mai putea satura desi, trebuia sa aibe grija de propiul fizic caci incurand avea sa inceapa filmarile pentru un videoclip.
-Uneori este greu insa te inveti cu programul incarcat si incepe sa-ti placa. La final, ai satisfactia ca ai rezistat atat si ca ai facut ceva care le va place altora. Chiar daca nu am asa mult timp liber, calatoresc mult, vad locuri noi, invat despre ele si cunosc oameni interesanti care intr-adevar ma fascineaza. E obositor insa, imi place ceea ce fac.
Zambi ca apoi sa isi termine inghetata, simtindu-se plin si satisfacut.
-Ce planuri ai in seara asta daca imi permiti sa te intreb?
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 07:16

-Hm...asta suna logic. spuse aceasta ducandu-si un deget pe buza si privind usor in sus. Da, poate avea sa se sature de ea mai tarziu, dar poate daca-si pastra si ea calmul, totul avea sa fie bine, desi era greu, mai ales pentru ea.
-Daca este munca pe care ti-o doresti, atunci poate fii foarte simplu pentru tine. E foarte incurajator pentru un fan sa stie ca idolul sau nu face asta numai pentru bani, ci din placere si pentru fericirea celorlalti. zambi cald, terminandu-si inghetata, era prea gustoasa si ea nu se putea abtine, mai ales cand venea vorba de dulciuri.
-Planuri?! A, da planuiam sa stau in pat si sa ma uit la televizor ca in fiecare seara. chicoti aceasta, nu avea prieteni acolo, deci nu-si putea permite sa iasa singura prin cluburi sau in alte locuri.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 07:22

O asculta atent si zambitor, dand afirmativ din cap la spusele acesteia caci avea dreptate. Poate ca la inceput facuse asta pentru bani dar acum, lucrurile erau total diferte: acum o facea din pura placere, o facea pentru cei care isi pierduse timpul sa-l urmareasca atatia ani de zile si o facea din respect pentru toti cei ce-l ajutase.
Rase amuzat cand auzi ce planuri avea aceasta in seara asta, cazand putin pe ganduri. Nu se cuvea ca o fata atat de draguta sa-si petreaca timpul la televizor cand erau la mare si aveau atatea lucruri de facut aici.
-Daca tot nu ai nimic de facut, nu ai vrea sa vi cu mine in parcul de distractii? M-am gandit la el de cand am venit aici si nu vreau sa ma duc singur sau cu gasca aia galagioasa pe care ai auzit-o pe plaja. Mi-ar placea sa merg cu tine, asa, va fi mult mai distractiv. Ce spui?
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 07:54

Parcul de distractii? Chiar suna bine, mai ales ca ei ii placeau lucrurile copilaresti. Ii suna chiar mai mult decat bine propunerea, clar nu se intalnea cu o astfel de oportunitate zilnic.
-Si daca as avea ceva de facut tot nu te-as refuza. spuse privindu-l zambind pe baiat.
-Dar prima data trebuie sa trec pe acasa ca sa ma schimb, daca nu te superi, nu va lua mai mult de 5 minute, oricum nu frecventez oglinda. spuse ridicandu-se de pe scaun. Si nu trebuia sa uite de telefonul mobil, in caz de orice, poate sa ratacea sau cine stie,existau multe variante, dar nu se gandea ea la toate, nu in acel moment.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 08:01

-Sigur. Logic ca si eu va trebui sa ma schimb asa ca, ce-ar fi sa ne intalnim in fata hotelului peste jumtate de ora? Vom merge cu masina mea pana la parcul de distractii deci, vei avea destul timp sa te aranjezi. Esti frumoasa, profita de asta cat mai mult.
Ii facu cuceritor cu ochiul ca apoi sa plateasca consumatia si sa-i multumeasca barmanului. Ii fau scurt cu mana fetei si o lua usor pe drumul sau, ajungand in scurt timp la hotelul unde era cazat, fiind defapt singurul hotel de pe plaja caci restul persoanelor alegeau sa se cazeze la statiuni sau in alta parte, preturile fiind cam piperate la acel hotel. Lua liftul si intr-un inal ajunse in camera sa, pregatindu-se pentru iesirea in parcul de distractii, avand grija sa se incadreze in limita de timp, ca apoi sa-si ia portofelul, telefonul si cheile si sa paraseasca atat camera cat si hotelul, asteptand-o pe fata caci el terminase ceva mai repede.

Outfit:
Spoiler:
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 08:46

Sigur spunea asta oricarei fete, dar totusi se simtea bine sa auda ca-i frumoasa tocmai de la idolul sau, cine nu s-ar fii simtit bine?
S-a indreptat repede spre apartamentul sau, intrata acolo s-a uitat ametita in jur.
-Deci da, iau rochie, nu, nu,pantaloni scurti, nu! Uff....blugi? Neaaah, fusta?!!Nuu... spuse dand tot ce avea afara din dulap. Se aseza prin pat uitandu-se bosumflata in jur, trebuia sa fie ceva. Isi alese repede o tinuta. Se imbraca intr-un maiou gri , mulat pe care-l baga in pantalonii scurti  si peste lua o camasa alba, lasand-o descheiata. La gat isi puse un lantic destul de lung cu un iepuras. In picioare lua o pereche de converse. Isi prinse parul in coada, nu de alta, dar deja se saturase sa-l dea dupa ureche sau altceva. Isi lua telefonul mobil in mana si alerga pana in fata hotelului, respirand obosita.
-N-am intarziat, nu? intreba preventiv, nu de alta, dar ii luase destul de mult sa se decida, ce o apucase?
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 10:51

Zambi larg cand fata si-a facut aparitia, observand ca aceasta se grabise ca sa ajunga aici. Poate ca ar fi trebuit ca el sa duca dupa ea insa, la asta chiar nu se gandise.
-Nu-ti face griji. Ai ajuns exact la fix. Sa mergem.
Ii facu scurt cu ochiul si o conduse pana la o masina neagra, sprot, dezactivand alarma. Ii deschise galant portiera iar dupa ce tanara intra in masina, o inchise si facu si el la fel. Porni masina si pleca din parcare ca apoi sa ia drumul spre parcul de distractie, fiind destul de aproape avand in vedere ca Hyun avea o masina facuta pentru viteza si nu dura deloc mult ca sa ajunga. Parca masina si cobora din masina ca sa-i deschida portiera fetei si sa o ajute sa coboare, activand apoi alarma.
-Am uitat sa iti spun insa, arati foarte fermecator in seara aceasta.
Zambi larg si ii intinse bratul, asteptand ca tanara sa-l cuprinda.
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:20


Isi stranse putin parul, apoi intra in masina baiatului, ce dragut se comporta el cu fanii, sigur avea sa mai stea saraca Yu alte cateva luni pe aici, daca avea sa dea de baieti ca el, sigur n-o mai lua nimeni de acolo, nici macar cu forta. Era uimita de viteza cu care au ajuns in parc, cobori din masina cu ajutorul baiatului, fiind total surprinsa de personalitatea lui, dar sigur era asa tot timpul deci de ce sa se tot uimeasca atat?
-Oh...multumesc foarte mult. spuse aceasta lasand capul in jos fiind deja rosie la fata, nu prea primea complimente de la baieti, si nici nu accepta defapt. Ii curpinse bratul intrand in parc, privi uimita toate acele lumini, si ii dadu incet drumul baiatului. Ii aparu un zambet copilaresc pe fata, trebuia sa incerce toate lucrurile de acolo cu siguranta.
-E dragut ca te comporti cu atat respect fata de fani. spuse indreptandu-si privirea spre baiat zambind larg.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:35

Intra in parc impreuna cu ea si fu sigur ca el plati intrarea care de altfel, le permitea sa se de-a in orice fara a mai plati din nou. Nu vroia ca tanara sa-si cheltuiasca banii cand era cu el si, pe deasupra, acesta ii facuse invitatia. O privea zambitor, dand negativ din cap caci nu prea avea dreptate aici.
-Ma comport asa cu tine, nu u toate fanele. Trebuie sa recunosc ca imi placi si te gasesc interesanta si din cauza asta vreau sa petrecem ceva timp impreuna. probabil ca daca ar fi fost vreo alta fana de-a mea, nu m-as fi comportat astfel.
Dadu usor din umeri, fara sa ascunda acest fapt. Era o persoana sincera de felul lui si nu ii placea sa se ascunda. Zambi larg si privi in jur, tragand adanc aer in piept.
-Deci, in ce ne dam prima data?
Sus In jos
Kim Ji-hyun

Kim Ji-hyun


Posts : 20
Join date : 16/07/2013

you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:56

Simtea ca avea sa se topeasca, dar sigur se putea tine pe picioare, Yu nu se lasa impresionata de vorbele unui baiat, nu, Yu era puternica...okei, nu era , dar macar incerca sa se dea asa. Nu ii mai spuse nimic baiatului, ii era greu sa vorbeasca mai ales cand ii ardeau obrajii. Si daca scotea o vorba sigur avea sa se balbaie din nou, deci mai bine pastra tacerea, dar cum ea nu prea poate sa faca asta...
-Esti sigur ca nu merge in toate deodata? Imi e asa greu sa aleg. spuse astea bosumflata si dezmagaita precum un copil ce nu-si putea cumpara toate jucariile preferate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





you are more than beautiful. Empty
MesajSubiect: Re: you are more than beautiful.   you are more than beautiful. Icon_minitime

Sus In jos
 
you are more than beautiful.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
When i was young... :: SEOUL SOUL :: Beach.-
Mergi direct la: