When i was young...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

When i was young...

Don't try to be what you're not.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 New Sweet Home

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 06:56

Trecuse ceva timp de cand se hotarase sa isi cumpere o casa si sa locuiasca singur de-acum. Pana atunci, locuise alaturi de membrii formatiei insa, cum isi incepuse de ceva timp cariera ca si actor si fusese primit cu bratele deschise de catre critici, multe oferte incepeau sa se stranga iar popularitatea lui crestea.
Intr-un final reusise sa-si gaseasca casa visurilor  intr-un cartier linistit iar astazi avea de gand sa se mute. Avea multe de facut, cutiile stand in fata casei si in curtea din fata, pe gazon, oamenii angajati de el lucrand inauntru ca sa termine cat mai repede cu mobila si nici macar nu stia daca putea sa se mute in casa pana la sfarsitul zilei. Niciodata nu a crezut ca era o asemenea bataie de cap sa te muti intr-un timp atat de scurt si acum se gandea ca poate nu ar fi trebuit sa se grabeasca insa, chiar nu mai avuse rabdare. Uneori putea fi o persoana atat de impulsiva.
Imbracat intr-o pereche de pantaloni sport, largi de culoare neagra si un tricou alb comod, se grabea sa descarce toate cutiile cu lucrurile pe care le-a impachetat si sa le duca in casa sau sa le lase undeva la indemana, avand de gand ca, dupa ce mobila avea sa fie gata, sa se apuce de despachetat. Macar avea liber pentru cateva zile si nu trebuia sa se grabeasca cu despachetatul.


Ultima editare efectuata de catre Kim Hyun-joong in Joi Iul 18 2013, 10:22, editata de 1 ori
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 15:03

Roşcovana fusese foarte fericită să afle că Hyun se mutase în apropierea casei părinţilor ei. Se bucura să ştie că e mai aproape de el şi că putea să îl viziteze mai des. Zâmbi la acest gând, stând în oglindă şi pieptănându-şi părul.
Se îmbracase ca pentru o zi frumoasă de vară, avea o fustiţă colorată şi un maieu lejer, asigurându-se că nu îşi uitase poşeta prin cameră. După ce termină şi cu părul, se privi în oglindă, făcând o scurtă piruetă.
Ieşi rapid din camera ei, după ce luă cadoul pe care îl pregătise pentru brunet. Coborâ scările şi salută scurt lumea prezentă în casă, ieşind după rapid pe uşă. Cum băiatul nu era departe de casa ei, nu luase maşina, o luase uşor pe jos, în câteva minute ajungând.
Îl văzu descărcându-şi cutiile, fata vrând să îl surprindă. Se puse în spatele său când acesta stătu pe loc, punându-şi mâna liberă pe spatele său, chicotind scurt.
-Ghici cine. zise pe un ton dulce, ştiind sigur că el avea să ghicească oricum.
Ascunse cadoul său la spate, sperând să îl vadă doar când avea să se întoarcă.

Spoiler:
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 15:34

Fusese prea adancit in propiile ganduri si in treaba pe care o mai avea de facut ca sa-si observe propia iubita cum se apropie asa ca, trupul ii tresari usor cand ii simti mana micuta pe spate si isi intoarse imediat privirea asupra ei, zambind larg si fericit ca o vedea.
-Ji Seo, ce surpriza. Nu ma asteptam sa te vad astazi aici. S-a intamplat ceva, scumpo?
Intreba in timp ce se opri din treaba si isi duse o mana in jurul taliei acesteia, tragand-o mai aproape de el cat sa fie capabil sa ii sarute buzele dulci de care ii fusese atata dor.
-Scuza-ma, sunt cam transpirat. Ar trebui sa stau ceva mai departe de tine pana apuc sa fac un dus.
Spuse amuzat ca apoi sa se dea un pas in spate si sa o priveasca, analizandu-i cu atentie tinuta ce-l cucerise iar. Iubita lui chiar stia sa se imbrace si adora acest simt al stilului ce o caracteriza atat de bine.
-Arati atat de fermecator incat m-am indragostit iarasi de tine!
Exclama el cu entuziastm ca apoi sa zambeasca larg, lasandu-si dantura alba si perfcta la vedere.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 15:53

Fata zâmbi dulce, reacţia lui amuzând-o puţin. Îi plăcea totuşi să îl surprindă.
-Voiam să vad ce face scumpul meu. îi răspunse chicotind, după ce îşi sărută şi ea la rândul ei iubitul.
Scoase de la spate cadoul pe care îl luase, întinzându-l uşor spre el. Era o husă de chitară, înăuntru, desigur, o chitară care ei ca model şi la calitate i se păru extraordinară. Ştia că iubitul ei se pricepe şi la aşa ceva şi ar face-o fericită să poată sta cu el şi să-l audă cum îi cântă. Ştia că probabil el avea o colecţie impresionantă de chitări, dar asta voia să fie specială, pentru că era de la ea.
-Nu e nimic oppa, eu te iubesc oricum. spuse zâmbind, apropiindu-se din nou de el. Sper să-ţi placă cadoul. zise entuziasmată, sperând să îi placă cu adevărat.
Roşi uşor când primi acel compliment de la el, mutându-şi rapid palmele pe obraji, simţind că arde.
-Numai tu ai talentul de a mă face să roşesc. spuse zâmbind dulce, ridicându-se pe vârfuri şi sărutându-i scurt şi apăsat buzele.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 15:59

Isi indrepta ochii spre cadoula cesteia, ramand complet cu gura cascata cand il vazu. Nu se asteptase sa primeasca un astfel de cadou din partea iubitei sale si acest luru il lasa fara cuvinte. O privi zambitor si observa ca reusi sa o rusineze, razand scurt si cu pofta ca apoi sa ii accepte si sa ii raspunda la sarut. Se aseza in sezut pe iarba, stand turceste cu husa si chiatara in brate. Nu dura mult pana ce sa isi desfaca cadoul si ramase iarasi perplex cand o vazu, fiind atat de perfecta si frumoasa precum iubita sa.
-Ji Seo, chiar nu trebuia sa te deranjezi atat de mult. Este... uimitoare, o ador deja! Am sa o pretuiesc pentru tot restul vietii mele. Merci mult, chiar sti sa ma faci fericit.
Se vedea ca era profund atins de gestul acesteia si ca era mai mult decat fericit sa primeasca un astfel de cadou. Nu dura mult si incepusa cante la chitara, sunetul fiind mai mult decat perfect chiar si cand erau afara si acustica diferea enorm fata de un studio.
-E numai perfecta pentru mine! De-acum, doar pe ea am sa o folosesc in concerte si inregistrari.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 16:15

Fata chicoti scurt, văzând cum iubitul ei părea ca un băieţel mic şi nerăbdător care îşi privrea cadoul de Crăciun. Era aşa dulce încât doar privindu-l inima i se umplea de bucurie. Îi ciufuli uşor părul brunet, aplecându-se puţin pentru a îi săruta creştetul capului.
Îi privi atentă reacţia, un zâmbet larg şi dulce în acelaşi timp, apărându-i pe chip roşcatei. Dacă scopul ei nu era să îl facă fericit, atunci care ar fii fost?
-Mă bucur că îţi place, speram să fie ceva cu adevărat special pentru cineva special ca tine! spuse pe un ton uşor şoptit, privind în pământ, mişcându-se uşor pe loc, fiind destul de ruşinată în acele momente. Era prea fericită că reuşise să aleagă ceva pe placul lui.
Roşcata închise ochii pentru câteva secunde, răsfăţându-şi auzul cu cele câteva note minunate pe care băiatul le cântă. Sunau minunate, era clar ceea ce voia să audă de fiecare dacă când avea ocazia. Îi ridică uşor bărbia băiatului cu două degete, sărutându-i buzele.
-Awww, ar fii o onoare să ştiu că ai să faci asta! bătu de câteva ori din palme, un zâmbet inocent şi vesel de copil mic apărându-i pe chip. Era senină, ca cea mai frumoasă şi liniştită zi de vară.
Se uită în maşină, văzând câte cutii mai avea iubitul ei de descărcar. Unele erau micuţe aşa că nu ar fii deranjat-o să îl ajute. Îşi lăsă poşetuţa pe undeva pe lângă el, zâmbindu-i dulce.
-Gata să descărcăm tot? Hmm, o să locuim împreuna, nu oppa? Ar trebui să decoram împreuna! spuse ea emoţionată, ştiind că talentul ei la pictat şi design ar putea să o ajute în această situaţie. Voia să devină un designer celebru aşa că mai mult antrenament nu ar fii deranjat-o şi designul interior era plăcut pentru ea.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 16:22

Isi ridica chipul si ii rapsunse la acel sarut, fiind pur si simplu fermecat de inocenta acesteia. Era ca si cum isi intalnise jumatatea mea devreme decat ar fi crezut iar aceasta repezenta inca prima lui dragoste adevarata care mereu avea sa fie speciala si merue nu o va uita si, spera din tot sufletul ca aceasta prima dragoste, sa fie si ultima caci nu dorea pe nimeni altcineva inafara de ea.
-Cu siguranta am sa o fac si am sa ma dau mare cu chitara asta! Doar e cadoul din partea iubitei mele. Ceilalti vor muri de invidie.
Chicoti amuzat si se umfla putin in pene, punand cadoul de-oparte, intr-un loc sigur dupa ce se ridica. Isis cutura putin pantalonii si isi indrepta privirea spre fata, zambind larg.
-Mi-ar prinde bine ceva ajutor din partea unui viitor celebru designer. Eu nu le prea am cu decoratiile si chestiile astea.
Isi duse stanjenit o mana la ceafa ca apoi sa se apropie de tanara si sa o sarute jucaus pe buze.
-Ar trebui sa te schimbi mai intai. Nu am vrea ca hainele sa ti se murdareasca, nu? Iti pot imprumuta eu cateva schimburi sau il putem ruga pe Joon sa iti aduca de-acasa pana cand termin eu cu descarcatul cutiilor din masina. Dupa ce vom termina aici, vom merge la tine si te voi ajuta sa impachetezi si sa te muti.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 16:43

Râse puţin, apăsându-i într-un mod drăgălaş născului cu degetul ei arâtător. Era aşa drăguţ încât nici ea nu se putea abţine de la gesturi de acest gen. Dacă cineva i-ar fii spus că avea să se îndrăgostească de un idol şi să aibă o relaţie frumoasă cu el ei bine..nu l-ar fii crezut, defapt, n-ar fii crezut partea în care ea era îndrgostită. Ei îi era frică de acest sentiment şi de durerea provocată de el dar pentru Hyun a fost în stare să rişte cu toată inima sa, aceasta spunându-i că sigur nu o va trăda.
-Aşa să faci, oppa! Tu oricum meriţi tot ce este mai bun. îi făcu cu ochiul jucăuş, un zâmbet dulce apărându-i în colţul gurii.
Îşi ţuguii buzele şi îşi îndreptă spatele, privindu-l pe băiat puţin cu bărbia ridicată, întrându-şi într-un rol de fetiţă încrezută.
-Oh iubitule, ce norocos eşti că mă ai!  zise după care bufni în râs. Ea nu era o fată care să se laude, însă această glumă i se păru amuzantă în momentul de faţă. Ar fii vrut ea să ajungă un designer celebru cum iubitul ei spunea.
Îl sărută înapoi, fără să se abţină, muşcându-i buza inferioară uşor după chicotind dulce. Pur şi simplu avu instinctul acela de a îl muşca, lucru care o amuză şi pe ea.
-Mă bazez pe tine oppa, poţi alege ce schimburi vrei tu. Joon este la liceul astăzi. spuse zâmbind, scoţând în evidenţă faptul că fratele ei ajunse înfărşit pe calea cea bună, fiind foarte dedicat învăţatului. Datorită ţie. ţinu ea să precizeze, luându-l de mâini pe iubitul său, privindu-l frumos în ochi.
Chicoti uşor, amuzând-o că şi pe tocuri el încă era mai înalt ca ea.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 16:51

Adora sa vada acea altura copilaroasa a ei ce ii insenina ziua si i-o facea cu mult mai frumoasa si mai amuzanta si nu se satura de timpul petrecut alaturi de aceasta. Pur si simplu devenise dependent de ea dar, intr-un mod bun. Cat despre visul ei de-a ajunge un designer celebru, Hyun avea de gand sa o ajute si avea sa-i faca o surpriza dupa ce vor termina cu amenajatul casei cu mutatul caci tanerei ii va trebui ceva timp liber apoi.
Ramase putin surprins cand aceasta il musca de buza si ranji larg, mai mult un rajet jucaus, placandu-i sa fie trata astfel de catre iubita lui, dovedindu-i iar apatenteta acestuia la adresa roscatei.
-Oh, serios? Ma bucur sa aud ca Joon a realizat intr-un final ca studiile sunt importante si te rog, chiar nu ai de ce sa imi multumesti. Tin mult la pusti si vreau sa-l vad fericit si sanatos, bucurandu-se de viata. Acum, scumpo, sa mergem la etaj in camera noastra ca sa-ti caut schimburi. Va trebui sa scuzi dezordinea, daca stiam ca vi as fi facut putin curat.
Rase scurt ca apoi sa ii cuprindra tandru mana fetei si sa urce impreuna cu aceasta la etaj, avand grija pe unde calca. Camera lor era plina de cutii caci Hyun avea o multime de haine avand in vedere meseria pe care o practica insa, se apropie de o cutie de unde scoase de-acolo o pereche de pantaloni lejeri, sport, ce se strangea la mijloc cu un siret si ii oferise si un tricou alb, simplu.
-Poti sa le murdaresti cat de mult vrei tu si sper sa nu iti fie chiar atat de uriase pe cat par.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 17:05

Spera că latura sa copilăroasă nu era enervantă cum credea ea că era. Însă aşa trebuia să fie o iubită, corect? Călduroasă şi să-i demonstreze iubitului ei cât de mult îl iubea. Da, asta simţea ea acum să facă şi asta făcea, gesturile ei fiind naturale, comportamentul ei real arâtându-se. Fără scuturi false de protecţie şi schimbări de comportament.
Îl mai sărută odată după ce îl muşcă, sperând doar că nu îl duruse sau exagerase. Rânjetul lui dându-i de înţeles că nu făcuse nimic rău ci că îi şi plăcu.
-Da, sper să o ţină tot aşa şi să ajungă departe. Oricum, te salută şi îşi cere scuze că nu apucă să te sune mereu! Sper surprindere mea..a ale să practice şi un sport, baseball-ul şi încearcă să se antreneze din greu ca să fie cel mai bun. Mi-a zis că vrea să te facă mândru cu talentul său dar shhh, să nu îi spui că ţi-am spus asta! chocoti scurt şi prinse mâna băiatului, ţinându-l delicat.
Avu grijă pe unde a călcat, având în acel timp să studieze şi casa. Era o casă mare, avea balcon şi era chiar frumos proiectată, roşcata deja avea ceva planuri în minte.
Chicoti când văzu tricoul şi pantalonii, trecându-i oricum prin cap cum să facă să nu pice larg pe ea. Creativitatea trebuia să fie punctul ei forte, corect? Lua hainele şi îşi sărută scurt dar apăsat iubitul pe buze, întrebându-l după timidă:
-U..unde mă pot schimba?
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 17:11

Ii raspunse la sarut ca apoi sa mareasca usor ochii si sa se ridice imediat de jos, privind agitat in jur in timp ce facea gesturi confuze, ducandu-si intr-un final mana la ceafa.
-Voi iesi eu din camera si am sa te las sa te schimbi in liniste. M agasesti jos daca ai nevoie de mine. Ma duc sa descarc restul cutiilor.
O saruta iarasi scurt si dulce pe buze ca apoi sa iasa afara din camera si sa inchida usa in urma lui, coborand scarile. Avuse parte de un moment usor stanjenitor. Chiar daca aceasta ii era iubita, nu apucase sa faca nimic si nici macar nu o vazuse in costum de baie insa totul era prea repede pentru lucrurile astea si pana si el se simtea usor stanjenit cand se gandea la trupul acesteia. Isi scutura usor capul ca sa revina la realitate si trecu imediat la treaba, mai avand mult de lucru pana ce sa se poata relaxa si pana ce sa se poata bucura impreuna cu iubita lui de noua lor locuinta asa ca, trebuia sa dea tot ce avea mai bun din el.
Era fericit sa auda toate acele lucruri despre Joon si de faptul ca muncea din greu ca sa-l faca mandru pe brunet, simtindu-se si el la fel de mandru de fratiorul sau si de eforturile pe care acestea le depunea. Avea sa-l viziteze curand si avea sa-i duca un cadou frumos de incurajare, asta era clar.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 17:30

Fata chicoti la reacţiile sale, fiind destul de amuzată de ele. Dădu din cap în semn afirmativ, zâmbindu-i dulce şi sărutându-l şi ea scurt înapoi, înainte să iasă din cameră.
Se uită în jur, oftând scurt, muşcându-şi după buza inferioară. Se simţi destul de stânjenită la acea fază. Îl iubea pe Hyun însă faptul că era timidă şi avea ruşine în faţa sa când venea vorba de aşa ceva..ei bine, avea să treacă încă ceva timp ca timiditatea faţă de el să treacă.
Se înroşi la faţă gândindu-se la cum ar putea fii prima lor noapte de dragoste. Îşi puse rapid palmele pe chip, scuturând de câteva ori din cap. Pâna acolo trebuia să termine casa, iar ea clar trebuia să îl ajute şi să îi fie alături, pentru asta trebuia să se schimbe mai repede şi să coboare.
Îşi dădu fusta jos, trăgându-şi pantalonii lărguţi pe ea. Le ridicase marginile mai sus puţin de genunchi, strângând cordonaşul bine, acum pantalonii nemaipărând atât de mari pe ea. Îşi dădu şi maieul jos, luând rapid tricoul pe ea. Era fericită să ştie că poartă hainele iubitului ei. Chicoti de câteva ori, cât timp îşi lega marginile tricoului puţin deasupra buricului.
Îşi luă o clamă de pe mână, fiind norocoasă că era genul de fată care nu îşi uita clamele pe acasă. Prinse tot părul roşcat într-un coadă lungă de cal, ieşind după rapid din cameră, lăsându-şi hainele frumos arânjate. Tocurile le lăsase în cameră, era desculţă acum şi se simţea foarte liberă, era frumos afară, iarba moale pe care călca şi soare care să o încălzească plus compania iubitului său, nimic nu o deranja, totul era perfect.
Ieşi afară şi îşi văzu iubitul în curte, alergând jucăuşă spre el, îi sări uşor în spate, punându-şi picioarle pe după talia sa şi mâinile pe după gâtul său. Îi sărută obrazul drept dulce, chicotind vesel.
-Hehe, sunt gata. Mă simt aşa liberă. Nu m-am mai simţit aşa de când eram mică! recunoscu ea fericită.
Adevăru e ca nu mai purtaseră pantaloni largi de mult şi nu mai stătuse desculţă de ceva vreme. Se simţea fericită, liberă şi plină de energie. Era bucuroasă cu tricoul stătea bine fixat şi pantalonii la fel, nu mai avea nici o problemă acum. Era gata de muncă!
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 03:22

Se sperie putin cand fata ii sari in spate insa, incepuse imediat sa rada si isi puse mainile pe sezutul ei ca sa o poata sustine mai bine, privind-o cu coada ochiului, ca apoi sa observe ca aceasta era desculta. Ah, prostul de el... Nu se gandise si la lucrul asta insa, aici, chiar nu putea sa o ajute caci diferenta de numere era foarte mare.
-Sigur e okey sa stai desculta? Serios, pot trimite pe cineva sa-ti aduca incaltaminte. Nu vreau sa calci in vre-o ceva si sa te lovesti apoi.
Spuse ingrijorat in timp ce o lasa pe fata jos si se intoarse cu fata spre aeasta.Isi puse o mana pe obrazul ei si il mangaia usor cu degeteul mare, pe buze purtand un zambet dulce si sarmant. Nu putea sa nu se gandeasca la binele iubitei lui, nu putea sa nu isi faca griji cand picioarele ei micute umblau desculte pe-aici insa, daca acesteia ii placea sa umble asa, atunci avea sa o inteleaga si sa incerce sa nu isi mai faca atat de multe griji. In fond, era si ea destul de mare ca sa ia propiile decizii.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 09:00

Roşcata chicoti, privindu-l atentă în ochi când băiatul îi vorbi. Se bucura că era îngrijorat şi pentru astfel de lucruri care erau mai mărunte şi nu foarte importante.
Ji Seo dădu din cap, un zâmbet larg apărându-i pe chip.
-Nu, nu, nu. Sunt în regulă, serios. Nu pot să răcesc vara, oppa. îi făcu jucăuş cu ochiul, ciupindu-i uşor obrăzul, într-un mod drăgălaş.
Trase aer adânc în piept şi îşi întinse mâinile pentru câteva secunde, mutându-şi după privirea spre celelalte cutii care trebuiau descărcate.
-Pregătit? întrbă rânjind, fiind puţin amuzată că tot ea îl întrebă pe el dacă era gata, având în vedere că brunetul oricum terminase mai mult de jumătate de treabă dinainte să apară ea.
Lua una dintre cuti, ţinând-o strâns cu ambele mâini, având grijă să nu o scape. Îşi mută privirea zâmbitoare spre băiat, întrebându-l:
-În care cameră o las? voia să se asigure că lasă totul corect în camera în care trebuia, aşa le era şi lor mult mai uşor să aşeze lucrurile cum trebuie.
Simţi cum o şuviţă nărăvaşă din breton ieşi, ajungându-i pe faţă. Chicoti de câteva ori şi începu să sufle, încercând să dea suviţa la o parte, aşteptând şi răspunsul iubitului ei.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 09:32

O privea atent si intr-un final ii zambi ingaduitor, stiind ca nu avea sa ajunga nicaieri daca mai insista mult ca aceasta sa se incalte. In plus, chiar era cald si pana si pamantul era usor incis asa ca nu avea cum sa raceasca. Macar, asa spera iar daca avea sa o faca, o va ingriji pana ce isi va reveni.
-Da, sunt mai mult decat pregatit.
Spuse sigur pe sine si se batu de cateva ori in piept, ca apoi sa rada scurt caci isi aminti de filmul King Kong si, posibil, cam ca acea gorila aratase si el cand facut gestul ala. Lasand jocurile si glumele la o parte, Hyun privi in jur si analiza cu atentie cutiile care au mai ramas, ca apoi sa isi intoarca privirea spre roscata cand ii vorbi si o vazu cu acea cutie in brate, oftand adanc. Chiar nu ii placea sa o vada carand greutati.
-Nu trebuie sa faci asta, sti? Cutiile astea sunt grele si nu vreau sa te lovesti sau sa te doara spatele apoi. Oricum, cutiile astea sunt pentru sufragerie si bucatarie, restul le-am dus deja deci, ma pot descurca si singur.
Spuse in timp ce se apropie de ea si ii dadu suvita dupa ureche, zambindu-i bland si dragastos.
Sus In jos
Park Ji Seo

Park Ji Seo


Posts : 45
Join date : 16/07/2013
Location : Right in front of you .

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 10:02

Râse la gestul băiatului, scoţând limba la el jucăuş.
-Oh, eşti cel mai adorabil mini King Kong! spuse surâzând, plăcându-i să descopere din ce în ce mai multe lucruri noi despre iubitul ei. Faptul că avea momentele sale amuzante şi simpatice o distrau maxim pe Ji Seo. Iubea să fie surprinsă de oameni, iar brunetul o surprindea de fiecare dată cu ceva nou, nu aveam acum să se plictisească de el.
Îşi ţugui buzele când îl auzi, mărindu-şi ochii, faţa ei arâtând ca a unui copil mic care parcă se ruga pentru ceva ce dorise de o groază de timp.
-Neeh oppa, am zis că te ajut, nu? zise zâmbindu-i, expresia sa oricum nedându-i vreo variantă de răspuns, la cât de hotărâtă însă şi rugătoare îl privea. Îi sărută scurt degetele cu, care îi dădu şuviţa de păr la o parte de pe chip, continuând apoi cu un zâmbet dulce pe buze:
-Nu o să păţesc nimic de la câteva cutii, bine? Promit! îl asigură ea convinsă, luând-o uşor spre casă ca să lase cutia.
-Okaay, atunci pe aceasta o las în sufragerie. îi spuse de peste umăr în timp ce mergea, zâmbetul nedispărându-i de pe chip.
Sus In jos
Kim Hyun-joong

Kim Hyun-joong


Posts : 53
Join date : 16/07/2013

New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 10:14

Ofta adanc, facand un gest degajat din maini. Cum ar putea sa o refuze cand punea o astfel de fata? Pana si el avea o anumita limita si anumite slabiciuni iar tanara le ghicise pe toate intr-un timp atat de scurt.
-Okey, insa ai grija!
Spuse serios ca apoi sa dea usor din cap si sa zambeasca. Tanara chiar avea control absolut asupra lui insa, lucrul asta era bun si nu il deranja deloc; din cotra: il facea sa se simta si mai mandru ca avea o iubita atat de grozava.
Se intoarse la treaba si lua cutiile mai mari si mai grele ca sa le duca in bucatarie caci stia deja ca acolo le era locul. Intr-un final baietii ce se ocupase de mobila au terminat si apoi au plecat dupa ce Hyun ii platise si le multumise pentru efortul depus. Termina si el cu descarcatul si il plati pe sofer ca apoi sa-l lase sa plece impreuna cu masina, intrand in casa. Mobilierul arata grozav acum ca era montat si tot ce trebuiau sa faca era sa-l aranjeze dupa ce aveau sa decoreze putin pe-aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Sweet Home Empty
MesajSubiect: Re: New Sweet Home   New Sweet Home Icon_minitime

Sus In jos
 
New Sweet Home
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sweet day of relaxing

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
When i was young... :: SEOUL SOUL :: Houses.-
Mergi direct la: